Kız Bağlama Büyüsü

Sicimle kız bağlama büyüsü için gece saat üç civarının uygun olduğu bu büyüyü yaptığını ve tuttuğunu söyleyenlerce bana tembih edildi.Kız bağlama büyüsü yapılırken ayın hilal vaziyetine dönmeye başladığı zamanlar özellikle hilal olan bir geceye rast gelirse kız bağlama büyüsünün daha isabetli ve etkili olacağını da bana söylediler.
İşe bir sicim almakla başlanılıp sicimin naylon katkılı olmamasına dikkat edilmeliymiş.Naylon ipler bu büyü türünde bir işe yaramazmış. Büyülerde her zaman doğal maddeler kullanılmaktaymış.
Dolunayın çıktığı bir gecede ,saat üç civarında sessiz bir ortama çekilerek burada kız bağlama büyüsünü yapacak kişi sicimi iki ucundan iki eliyle tutar ve göğüs hizasına getirerek bu sicimi bağlarken falan kızı filanı kendime bağlıyorum der.Sonra sicim üzerine 41 düğüm atar her düğümü ataken falan kızı filan bana böyle bağlansın benden ayrılamasın dermiş.İşlem bittikten sonra bu sicim o kızın evinin eşiğine gömülür veya paspasının altına ,arasına gizlenirmiş.
Kız bağlama büyüsünde kişi aynı evde veya bir adamın karısı ise o zaman erkek karısını kendine bağlamak istiyorsa bunu karısının yattığı tarafın altına veya ,yastığının içine de gizleyebilirmiş.Dileğim odur ki bunların hiç birine ihtiyaç duymadan sevdiğinle mutlu olur,bir yastıkta kocarsınız..

Bu sayfalarda, okuyucuya Anadolu’da geleneksel olarak yapılan, Şamanizm ve İslam kültürü ile içiçe geçmiş çeşitli uygulamaları tanıtmaktayız. Anglosaxon kültürü, Uzakdoğu kültürü, Afrika kültürü tamamen farklı uygulamalara yer vermektedir. Sosyolojik açıdan, kültürleri kıyaslama imkanı verecek bu araştırmalara diğer sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *